Chris-Ronaldoforever
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Chris-Ronaldoforever

Dobrodosli na extra forum o C.Ronaldu...Nadam se da ce vam se svideti...Admin
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Biografija

Ići dole 
AutorPoruka
Mrs Ronaldo-Admin
Admin
Mrs Ronaldo-Admin


Broj poruka : 44
Godina : 30
Lokacija : Uvek uz C.Ronalda
Datum upisa : 25.01.2008

Biografija Empty
PočaljiNaslov: Biografija   Biografija EmptyPet Jan 25, 2008 2:59 pm

ovde postavljajte sve o njemu...
Nazad na vrh Ići dole
https://chris-ronaldoforever.forummotion.com
Mrs Ronaldo-Admin
Admin
Mrs Ronaldo-Admin


Broj poruka : 44
Godina : 30
Lokacija : Uvek uz C.Ronalda
Datum upisa : 25.01.2008

Biografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Biografija   Biografija EmptyPon Jan 28, 2008 1:22 pm

ewo..to je kao on nesto prica o sebi..valjda

Kristiano Ronaldo otkriva detalje iz svoje biografije


Vragolasti osmeh, nežne kovrdže i dečačka pojava krase jednog od najpoznatijih sportista na svetu, Portugalca Cristiana Ronalda, koji je nacionalni fudbalski heroj svoje zemlje, a navijaci kluba za koji igra, “Manchester Uniteda”, smatraju ga ni manje ni više nego božanstvom.

Njegovo puno ime je Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro i već sa dvadeset dve godine je zvezda u svetskim okvirima. U fudbalskom svetu njegova vrednost procenjuje se na oko 40 muliona funti i ima realne šanse da pomuti slavu svom prethodniku sa brojem sedam u dresu “Uniteda”, Davidu Beckhamu. Izabran je za “Igrača godine Premijer lige” i “Najboljeg mladog igrača u 2006.-oj”, ali privatno je veoma povučen i nastoji da svoj privatni život drzi podalje od očiju javnosti.

Verujem za sebe da sam primeran mladić. Povučen sam, živim sa najboljim drugom koji se zove José u seoskoj sredini u Cheshireu, gde su mi veverice, ptice i krave najbliže komšije.

Retko izlazim, a kada izadjem, pohodim restorane. Ponekad volim i sam kod kuće nešto da spremim, a zajedno sa Joséom odlazim u kupovinu.

Slobodno vreme uglavnom provodim igrajući ping pong i tenis, ili na plivanju. Volim muziku i posebno su mi dragi Jennifer Lopez, Ricky Martin, Bob Sinclar i Akon, a imam i veliku kolekciju filmova na DVD-ju. Volim horore i filmove poput “Man on Fire”.

Na televiziji pratim kviz “Želite li da postanete milioner?”, što mi je omiljena televizijska emisija. Takodje volim da pevam, gostovaću na narednom CD-u moje sestre Cátije, na čiju sam muzičku karijeru jako ponosan. U muzičkoj industriji ona je poznata kao Cátia Ronalda. Za svoj uspeh sama je zaslužna i on nema veze sa mojom popularnošću.

Istini za volju, prizanjem da Ronaldo fudbaler i Ronaldo pevač nisu u istom rangu!

Učim engleski, a voleo bih da naučim i francuski i italijanski. Imam jak takmičarski duh i često kada u društvu jedni drugima postavljamo kviz-pitanja odem na Internet da potražim prave odgovore. Ne volim da gubim.

Uživam nekad i u miru i tišini, i volim da sedim pod svetlošću sveća. Bitno je očuvati unutrašnji mir. Dosta vremena provodim kod kuće, sa prijateljima i porodicom, koji su mi najvažnije osobe u životu. Moj dom je mesto gde mogu da se opustim. Protivnik sam pušenja i ne pijem alkohol.

Nisam veliki trošadžija. Posedujem jedan automobil, Bentley GT convertible, i volim firmiranu garderobu, ali to ne znači da su mi svi ormani prepuni. Imam dobar sat, dijamantsku narukvicu i nešto prstenja, a novac ulažem i u razne investicije, nekretnine na primer. Jedna od najvećih investicija mi je kuća koju gradim u Lisabonu. Još kao dečak sanjao sam da posedujem veliku komfornu kuću u kojoj bih mogao da uživam sa prijateljima i porodicom, i koja bi mi bila utočište.

Značaj sedmice na dresu nije zanemarljiv. Čast mi je što je meni posle Davida Beckhama u timu dodeljen taj broj, ali za sada ne bih kretao njegovim stopama i otisnuo se put Amerike. Više bih voleo da nastavim da igram u Evropi. Trebaće mi sedam spavaćih soba i jedan bazen u obliku sedmice!

Uspesi koje sam pobrao pomogli su i mojoj porodici: sestra Elma (33) otvorila je butik, a brat Hugo (32) se bavi gradjevinom. To mi je najveća satisfakcija.

Imam ambicije da otvorim hotel i odmaralište u Madeiri, gde bi ljudi mogli da se opuste i uživaju, što i meni prija. Hotel bi trebalo da nosi ime CR7, budući da mi je sedmica najvažniji broj u životu.

Najčešće putujem u društvu članova porodice i najbližih prijatelja, Joséa i Nuna. Nemam puno prijatelja, ali s ponosom mogu da kažem da su ti koje imam zaista pravi prijatelji. Kada smo svi na okupu, ponašamo se kao bezbrižna deca, pikamo loptu i surfujemo na vodi.

Letovališta koja su na mene ostavila utisak su Palma de Majorka, Formentera i Ibica, gde smo išli na jedrenje. Bio sam u Dubaiju, gradu koji je fascinantan u kulturološkom smislu. Rado bih posetio Njujork i Australiju, koja zauzima posebno mesto u mom srcu, pošto mi tamo živi deda po majci, kog do sada nisam imao priliku da posetim.
Nazad na vrh Ići dole
https://chris-ronaldoforever.forummotion.com
Mrs Ronaldo-Admin
Admin
Mrs Ronaldo-Admin


Broj poruka : 44
Godina : 30
Lokacija : Uvek uz C.Ronalda
Datum upisa : 25.01.2008

Biografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Biografija   Biografija EmptyPon Jan 28, 2008 2:00 pm

ewo jos nesto o njemu
Sve o Ronaldu

Kristijano Ronaldo
Broj dresa: 7
Datum rođenja: 05.02.1985
Mesto rođenja: Funčal, Portugal
Visina: 184 cm
Težina: 78 kg
Reprezentativna takmičenja: Debitovao u avgustu 2003. protiv Kazahstana
Prethodni klubovi: CD Nacional, Sporting Lisabon

Zaštitnu znak su mu brzina i dribling mada mu mnogi zameraju da je veliki individualac. Postigao je hiljaditi gol za MU u Premijer ligi, 29.10.2005, u utakmici protiv Midlzboroa (1:4).
Nazad na vrh Ići dole
https://chris-ronaldoforever.forummotion.com
Sponsored content





Biografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Biografija   Biografija Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Biografija
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Chris-Ronaldoforever :: *Crisitano Ronaldo* :: O njemu-
Skoči na: